اخبار سایت :

7 روز ضمانت بازگشت کالا

7 روز ضمانت بازگشت


رضایت مندی مشتریان و آسودگی خاطر آنها همواره از الویت‏‌های فروشگاه کاظم‌پور می‌باشد. به‌علاوه در خرید اینترنتی دغدغه اصلی مشتریان، اصالت و سلامت کالا است. در این راستا فروشگاه کاظم‌پور همواره سعی می‌کند که هر سفارش در شرایط مطلوب و مورد انتظار مشتری تحویل داده شود. با وجود این گاهی ممکن است مشتریان پس از خرید، با مشکلاتی از قبیل مغایرت مشخصات یا ظاهر فیزیکی کالا با اطلاعات وب سایت و یا سالم نبودن کالا روبرو شوند که درچنین مواردی خدماتی فقط مخصوص خریدهای اینترنتی در نظر گرفته شده است. لازم به ذکر است که مواردی که به عنوان هدیه‌ از طرف فروشگاه کاظم‌پور همراه سفارش ارسال و در فاکتور فروش با مبلغ صفر ریال درج شده‌اند، مشمول 7 روز ضمانت تعویض نیستند. برای سایر محصولاتی که نیاز به امتحان دارند، فروشگاه کاظم‌پور 7 روز فرصت برای بازگشت کالا درنظر گرفته است.

جهت 7 روز ضمانت بازگشت، لازم است همواره به پنج نکته ضروری زیر توجه داشته باشید:

1.       ضروری است که کارتن و جعبه اصلی محصولات نگهداری شود و از دور ریختن آن جداً خودداری شود. استفاده از این سرویس تنها در صورتی امکان‌پذیر است که کالا در کارتن یا جعبه اصلی خود به فروشگاه بازگردانده شود. برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

2.      توصیه می‌شود کالا را از قسمت زیر کارتون و به نحوی که پلمپ آن تا حد ممکن سالم بماند با تیغ باز نمایید. چرا که مخدوش و یا پاره شدن کارتون کالا امکان 7 روز ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

3.     کلیه محصولاتی که باید از نظر فیزیکی سالم به دست مصرف کننده برسند (مانند کالاهای چوبی) سلامت آن هنگام تحویل توسط مشتری مورد تایید قرار خواهد گرفت؛ بنابراین تحویل دادن کالا به مشتری و تایید ایشان در مورد سلامت فیزیکی محصول به منزله سلامت محصول بوده و مشمول 7 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمی‌شوند. بنابراین از دقایقی که پیک فروشگاه کالا را به شما تحویل می‌دهد به صورت کامل استفاده بفرمایید. در موارد شکستگی یا پریدگی و خوردگی محصولات چوبی، کالا در همان لحظه بازگردانده و در صورت وجود، تعویض خواهد شد.

4.      به‌علاوه قبل از هر گونه اقدامی لازم است که با فروشگاه هماهنگ شود؛ چراکه بسیاری از ایرادات که با تماس تلفنی قابل حل است. بدیهی است که در صورت عدم هماهنگی با فروشگاه محصول شامل ضمانت بازگشت نمی‌باشد و هر گونه هزینه شامل هزینه ارسال بر عهده مشتری می‌باشد.

5.      با توجه به اصل بودن کالاهای این فروشگاه بیشتر ایرادات مشتریان گرامی مربوط به عدم توجه کافی به نحوه استفاده صحیح از دستگاه می‌باشد که به صورت تلفنی و یا حضوری قابل حل می‌باشد. بنابراین بدیهی است که ایراداتی که مربوط به دستگاه نمی‌باشد و ناشی از عدم مهارت کافی در استفاده  کالا است، مشمول 7 روز ضمانت بازگشت نمی‌گردد.

 

موارد بازگرداندن کالا

1) ضمانت تعویض کالاهای استوک

·        با توجه به اینکه در فروشگاه کاظم پور کالاهای دست دوم فروخته می‌شود، جهت ایجاد اطمینان به مشتریان این دسته از محصولات،  این کالاها تا 7 روز مهلت تست دارند. بنابراین در صورت عدم رضایت مشتری از نحوه کارکرد کالا و یا وجود رنگ پریدگی گسترده در کالا، این دسته از کالاها براحتی قابل تعویض و یا پس گرفتن و پرداخت هزینه آن به مشتری‌ می‌باشند.

·        جهت بهره‌مندی از این خدمت فروشگاه، باید ابتدا با فروشگاه هماهنگ شود و کالا در کارتن و جعبه اصلی خود به فروشگاه بازگردانده شود. بدیهی است که برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از این ضمانت را از بین خواهد برد.

·        در این شرایط باید علت پس دادن کالا بطور دقیق پشت فاکتور و یا برگه ای دیگر یادداشت شود و به همراه کالا ارسال گردد.

 

2)  درصورتی که کالای خریداری شده، اشکال فنی داشته باشد.

·        اشکال و یا ایراد فنی دستگاه باید حداکثر تا 7 روز کاری پس از دریافت کالا، به فروشگاه اطلاع داده شود. چراکه با توجه به اصل بودن کالاهای این فروشگاه پیش بینی می‌شود که ایرادات به عدم توجه کافی به نحوه استفاده از دستگاه بر می‌گردد که به صورت تلفنی و یا حضوری قابل حل می‌باشد. بنابراین بدیهی است که ایراداتی که مربوط به دستگاه نمی‌باشد و ناشی از عدم مهارت کافی در استفاده  کالا است، مشمول 7 روز ضمانت بازگشت نمی‌گردد و هر گونه هزینه از قبیل هزینه ارسال بر عهده مشتری می‌باشد.

·        اشکالاتی از قبیل تنظیم نبودن دستگاه و نیاز به سرویس اولیه شامل تعویض کالا نمی‌گردد و فروشگاه همان کالا را پس از تنظیم به مشتری تحویل خواهد داد. تنظیم و سرویس اولیه کالاها بدون نوبت می‌باشد و در همان لحظه دریافت کالا توسط فروشگاه انجام خواهد شد و به مشتری برگشت داده می‌شود. در این شرایط هزینه ارسال درصورت تایید بخش خدمات توسط فروشگاه پرداخت خواهد شد.

·        این سرویس اشکال‏‏‌های فنی و ظاهری (شکستگی، خط و خش و مانند آن روی بدنه کالا و قطعات تزئینی) که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ایجاد شود را شامل نمی‏‏‌شود. استفاده نادرست پس از تحویل کالا مواردی از قبیل حمل و نقل و جابجایی، تنظیمات نادرست، کاربرد غیرمعمول، نگهداری و استفاده‌ی غیر و متفاوت با توصیه سازنده کالا (قید شده در دفترچه راهنمای کالا) هستند.

 

3) در صورتی که کالای خریداری شده از نظر مشخصات یا ظاهر فیزیکی با اطلاعات وب سایت مغایرت داشته باشد.

·        وجود مغایرت، باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به فروشگاه از طریق تلفن و یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

·        اگر مغایرت، بدون استفاده از کالا قابل مشاهده است، مثل رنگ یا مشخصات درج شده روی بدنه، باید کالا در شرایط اولیه خود باشد و از آن استفاده نشده باشد. در این موارد، کالا در همان لحظه بازگردانده و در صورت وجود، تعویض خواهد شد و هزینه ارسال بر عهده فروشگاه می‌باشد.

·        در صورتی که امکان تشخیص مغایرت بدون باز کردن بسته بندی وجود دارد، امکان رسیدگی به درخواست مشتری در صورتی ممکن است که کالا از حالت اورجینال یا بسته‌بندی اصلی و اولیه خود خارج نشده باشد.

·        در صورتی که حدس می‌زنید کالا با مطالب سایت مغایرت دارد، لطفا کالا را از قسمت زیر کارتون و به نحوی که پلمپ آن تا حد ممکن سالم بماند با تیغ باز نمایید. چرا که مخدوش و یا پاره شدن کارتون کالا امکان 7 روز ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد.

 

4) اگر کالای خریداری شده، آسیب دیدگی یا ایراد ظاهری داشته باشد

·        آسیب‏‏ یا ایراد فیزیکی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به فروشگاه از طریق تلفن یا مراجعه حضوری اطلاع داده شود.

·        در کالاهای چوبی مواردی که مربوط به اصل محصول می‌باشد از قبیل جای منگنه‌های بادی، شامل ضمانت بازگشت کالا نمی‌باشد. البته در موارد شکستگی یا پریدگی و خوردگی چوب، کالا در همان لحظه بازگردانده و در صورت وجود، تعویض خواهد شد.

 

5) اگر مشتری از خرید خود منصرف شود.

·        در صورتی که هنوز سفارش ارسال نشده باشد، باید هر چه سریع‏‌تر به فروشگاه اطلاع داده شود.

·        اگر پس از دریافت کالا مشتری از خرید خود منصرف شود، حداکثر تا 7 روز کاری‏، باید انصراف خود را به فروشگاه اطلاع دهد.

·        در این حالت، برگرداندن کالا پس از تایید کارشناس خدمات پس از فروش، تنها در صورتی امکان‌پذیر است که در شرایط اولیه خود (پلمپ) باشد، از آن استفاده نشده باشد، و به همراه همه ملزومات و اقلام همراه آن ارسال شود. همچنین اگر کالا به‌ همراه هدیه فروخته شده باشد، بازگرداندن هدیه همراه آن نیز  الزامی است. لازم به ذکر است کالاهایی که به دلیل ماهیت خاص دارای استفاده می‌باشند، نمی‌توانند بازپس داده  شوند، از شمول این بند خارج هستند.

·        لطفاً توجه داشته باشید که هرگونه تغییر در شرایط اولیه کالا، حتی در بسته بندی امکان استفاده از این سرویس را از بین خواهد برد. همچنین در صورتی که انصراف از خرید دلیل خاصی از قبیل خرابی کالا نداشته باشد، هزینه و ارسال کالا به عهده مشتری خواهد بود.

 

6) در اثر حمل و نقل، آسیب دیدگی ایجاد شده باشد.

·        آسیب‏‏ دیدگی باید حداکثر طی 24 ساعت کاری پس از دریافت کالا، به خدمات پس از فروش فروشگاه اطلاع داده شود.

·        با توجه به بسته بندی ایمن و استاندارد همه مرسولات، تحویل به هر یک از شرکت‏‏‌های حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله به این معنی است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحویل به عهده شرکت حمل و نقل است و فروشگاه تنها در صورت تایید شرکت حمل کننده سفارش و در راستای تسهیل امور پیگیری، خسارت را جبران می‌‏کند.

·        کالای آسیب دیده و همه لوازم جانبی و متعلقات آن، باید به همان شکلی که مشتری تحویل گرفته است به همراه صورت جلسه رسمی شرکت حمل کننده و فاکتور به فروشگاه ارسال شود.

·        در صورتی که آسیب‏‌، در لحظه قابل مشاهده باشد، مشتری می‏‌تواند از تحویل گرفتن مرسوله خودداری کند تا جهت بررسی و ارسال مجدد به فروشگاه بازگردانده شود.

 

% نکته پایانی:

لطفاً توجه داشته باشید باز کردن جعبه و نصب کالاهایی که باید توسط نصاب شرکت مربوط راه اندازی شوند (مانند تلویزیون) تنها باید توسط نصاب مجاز انجام شود. برای این منظور با شرکت مربوط یا نمایندگی مجاز آن تماس بگیرید. در غیر  این صورت امکان استفاده از هرگونه گارانتی یا خدمات پس از فروش از بین خواهد رفت.

 

روش بازگرداندن کالا

کالا را چطور ارسال کنید؟

·        لطفاً قبل از هر اقدامی با کارشناسان فروشگاه تماس بگیرید.

·        از ارسال کالا بدون هماهنگی با فروشگاه جداً خودداری کنید.

·        برای ارسال، باید کالا در جعبه یا کارتن اصلی خود به ‏خوبی بسته‌بندی شود و لوازم جانبی و همه اقلام همراه مانند کابل، ریموت، باطری، دفترچه راهنما، کارت گارانتی، کارت بیمه، بند و قطعات بسته بندی به همراه  کالای اصلی ارسال شود.

·        برچسب زدن یا نوشتن توضیحات، آدرس یا هر مورد دیگری روی کارتن یا جعبه اصلی کالا و یا پاره و مخدوش کردن آن، امکان استفاده از ضمانت بازگشت را از بین خواهد برد. (در صورت لزوم، توضیحات خود را پشت فاکتور خرید یا قطعه کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.)

·        فاکتور همراه کالا ارسال شود و پشت آن مشکل را بنویسید. درصورت ارسال با پست پیشتاز، رسید پستی را نیز به فاکتور منگنه کنید.

·        اگر کالا هدیه بوده و فاکتور به درخواست خریدار، همراه سفارش ارسال نشده باشد، از پیش فاکتور ایمیل شده، پرینت بگیرید یا اینکه کد سفارش و مشخصات خرید خود را روی کاغذ جداگانه‌ای بنویسید.

·        در صورتی که ساکن سایر شهرها هستید، برای شیوه بازگرداندن کالا حتما با فروشگاه هماهنگ بفرمایید. چراکه فروشگاه فقط با باربری‌های خاصی از شهر شما همکاری دارد و هزینه ارسال براساس تعرفه‌های باربری‌ها و طبق قوانین و دستورالعمل‌های فروشگاه، پس از تایید خدمات پس از فروش به حساب مشتری واریز می‌شود.

·        از آنجا که واریز هزینه ارسال، منوط به دریافت بارنامه است، برای اطمینان کپی بارنامه را به فاکتور منگنه و همراه بسته ارسال کنید.

·        اگر ساکن شیراز هستید، برای هماهنگی ارسال پیک برای تحویل گرفتن کالا، با فروشگاه تماس بگیرید.

·        از نوشتن آدرس روی جعبه یا کارتن اصلی کالا، جداً خودداری کنید و در صورت لزوم ، جعبه اصلی محصول را درون کارتن دیگری گذاشته، آن را ارسال کنید.

·        بسته خود را به آدرس زیر ارسال کنید.

استان فارس- شهر شیراز خ توحید جنب بازار دشتی- کد پستی:  7137614834

 

 هزینه ارسال چطور محاسبه خواهد شد؟

·        اگر ایراد فنی، وجود مغایرت فنی یا فیزیکی یا آسیب دیدگی ظاهری، به تایید برسد، هزینه‌های ارسال به عهده فروشگاه است.

·        برای واریز هزینه بار، کپی رسید بارنامه با مهر شرکت حمل و نقل باید  همراه کالا  به فروشگاه ارسال شود.

·        در صورت انصراف از خرید بدون هیچ دلیل خاصی یا تایید نشدن ایراد یا مغایرت توسط فروشگاه، هزینه ارسال و دریافت مجدد کالا، به عهده مشتری خواهد بود.

 

پس از رسیدن و دریافت کالا توسط خدمات پس از فروش، روند رسیدگی به درخواست مشتری چگونه خواهد بود؟

·        کارشناسان فروشگاه ایرادهای اعلام شده توسط  مشتری را بررسی و کنترل می‌‏کنند. اگر ایراد، مغایرت یا آسیب‌دیدگی توسط کارشناسان تایید شود،کالا تعویض خواهد شد و یا مشتری می‌تواند کالای خود را با مدل دیگری جایگزین کند.

لازم به ذکر است که تعویض کالا منوط و مشروط به موجود بودن کالا در انبار شرکت است. اگر در زمان رسیدگی و طی مراحل تست کارشناسی و اقدامات لازم برای تعویض کالا، موجودی آن به اتمام برسد؛ فروشگاه بنا به انتخاب مشتری کالای دیگری را ارسال می‌کند و یا وجه کالای مرجوعی را به حساب مشتری واریز می‌کند. بدیهی است که در صورت انتخاب  کالای دیگر، تفاوت قیمت کالای جدید با کالای مرجوعی (مبلغ درج شده در فاکتور) محاسبه و قبل از ارسال تسویه می‌شود. برای کالای گران‌تر، مشتری تفاوت را پرداخت می‌کند و برای کالای ارزان‌تر، فروشگاه تفاوت را به حساب مشتری واریز می‌کند.

·        اتمام موجودی کالا و یا تغییرات قیمت کالا در مراحل تعویض و مرجوعی، به هیچ عنوان حقی را برای مشتری ایجاد نمی‌کند و فروشگاه در قبال تهیه همان کالا و یا تغییرات قیمت کالا هیچ‌گونه تعهدی نداشته و فقط تعهد بازپرداخت وجه کالا "درج شده در فاکتور" به مشتری را می‌پذیرد.

·        پس از دریافت و پذیرش کالا توسط فروشگاه، بسته به نوع محصول و مشکل اعلام شده توسط مشتری، تست و اعلام نظر نهایی کارشناسان خدمات پس از فروش، به طور میانگین 48 ساعت کاری زمان خواهد برد.

·        کارشناسان فنی خدمات پس از فروش برای تست محصولات، ملزم به رعایت استانداردها و دستورالعمل‌ها و رویه‌های ابلاغ شده توسط شرکت‌های تولید کننده و یا نمایندگی‌های مجاز محصولات و  کالاهای ارائه شده در سایت فروشگاه هستند، لذا علیرغم تصور آن‌که تست کالا (حتی برای ایرادهای خیلی آشکار) می‌تواند خیلی سریع انجام شود، ولی در عمل رعایت رویه‌های تست زمان‌بر است و در مواردی نیاز به هماهنگی با نمایندگی‌های مجاز آن کالا دارد. به همین علت زمان اعلام نظر کارشناسی برای تعویض کالا به طور میانگین 48 ساعت کاری در نظر گرفته شده است، ولی خدمات پس از فروش تمام تلاش خود را بکار خواهد بست تا سرعت تست و کارشناسی را افزایش داده، در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نیاز مشتریان محترم پاسخ دهد.

·        از هنگامی که وضعیت کالا در واحد خدمات پس از فروش، مشخص شود، اگر نیاز به استرداد وجه باشد، حداکثر تا 48 ساعت کاری مبلغ به حساب مشتری واریز خواهد شد.

·        ملاک عمل و اقدام شرکت، نظر کارشناسان فنی پشتیبانی و خدمات پس از فروش است.

 

درخواست خود را چطور به خدمات پس از فروش اطلاع دهید؟

با شماره تلفن 32225787 - (071) خدمات پس از فروش تماس بگیرید.

 

 

1396/03/08
نماد اعتماد، اصالت سایت
دسته بندی محصولات
ورود به سایت
سخنی از بهشت
 
  آمار سایت
  آخرین خبر ها
  خلق حماسه اي جديد از ملت بزرگ ايران
بیشتر ...

اگرچه سهل انگاري هاي بسياري از جمله تمام شدن تعرفه راي گيري در اولين ساعات شب در بسياري از شعب مشهد و روستاها و صحيح مهر نكردن تعرفه ها كه منجر به يك ميليون راي باطله شد در انتخابات 96 اتفاق افتاد اما ملت هميشه در صحنه ايران باز هم حماسه اي بزرگ خلق كردند.

  لینک های مهم
  پیوند ها
  اشتراک در خبرنامه

با عضویت در خبرنامه سایت می توانید از جدیدترین محصولات اضافه شده به فروشگاه و فروش های ویژه با خبر شوید.

ایمیل:
تلفن همراه :

 
 

اتوپرس و چرخ خیاطی ژانومه و كاچيران شیراز _کاظم پور


فروشگاه چرخ خیاطی کاظم پور با بیش از سی سال سابقه در زمینه خرید، فروش و تعمیرات چرخ های خیاطی و ماشین های بافندگی برادر آماده خدمت رسانی به صورت سنتی و اینترنتی به هموطنان گرامی می باشد. در این سایت مجموعه ای از بهترین چرخ های خیاطی و میزهای آن با نازل ترین قیمت ارائه می شود. .:: Power By KSPgroup.ir ::.
ورود به سایت
ثبت نام
عنوان محصولتعدادحذف


ژانومه SILVER 12 LE
قیمت : 5,600,000 ریال

چرخ خياطي مارشال 945S
قیمت : 5,800,000 ریال


چرخ خیاطی ژانومه 3112G
قیمت : 5,000,000 ریال

جمع ستون :21,000,000 ریال


اتمام خرید